کدام شهرها اولویت سفر نوروزی ایرانی ها هستند؟

 27857

 

 مازندران، مشهد، گیلان، کیش، قشم، یزد، اصفهان و شیراز همواره میزبان بیشترین تعداد گردشگران نوروزی هستند و از این میان متقاضیان تورهای گردشگری نوروزی، سفر به مشهد و کیش را در اولویت قرار داده‌اند.

به گزارش دولان به نقل از همشهری آنلاین، بررسی فروش تورهای گردشگری نوروز ۹۴ نشان می‌دهد که در ایام عید سال آینده گردشگران ایرانی مانند هر سال از تورهای گردشگری شهرهایی مانند مشهد، کیش، قشم برای سفرهای گروهی استفاده می کنند. این گردشگران تورها بیشتر در ایامی مانند نوروز سعی می‌کنند تا از خدمات دریافت گروهی بلیت‌های چارتر شده و فروش عمده اتاق‌های هتل بهره ببرند. به همین علت به دفاترا خدمات مسافرتی مراجعه کرده و پکیج تور را خریداری می‌کنند. دفاتر خدمات مسافرتی نیز در این ایام بیش از ایام دیگر متقاضی دارند.

بررسی میدانی از فروش تورهای گردشگری نشان می دهد که چند شهر در کشور بیش از شهرهای دیگر گردشگر به خود می بیند. مشهد که پای ثابت زائران است و در این روزها هتل‌هایش پر از مسافر است و اکنون پروازهای نوروزی به سمت مشهد پر شده است. بنابراین کسی که اکنون متقاضی سفر به مشهد است، کمتر می تواند بلیت هواپیما پیدا کند و یا از تورهای هوایی بهره ببرد. با این حال تورهای گردشگری نوروزی مشهد در آژانس های مسافرتی  از ۶۰۰ هزار تومان به بالا نرخ دارند.

هتل‌های جزیره کیش نیز برای نوروز ۹۴ مسافران زیادی به خود می‌بینند چرا که این جزیره مهمترین جزیره گردشگری کشور به حساب می آید و اکنون تورهای گردشگری این جزیره کمتر از یک میلیون تومان نیست. با این حال دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می کنند که باید نیمه دوم اسفند ماه نرخ واقعی تورهای این جزیره را اعلام کرد.

بنابراین ستاره هتل‌ها، تعداد روزها و تخت اتاق تاثیر زیادی در هزینه تور گردشگری دارد اما بیشتر هتل‌های سه ستاره تاپ و یا چهار و پنج ستاره تنها خدمات دیگری که به مسافرانشان می دهند ارائه صبحانه رایگان است.

استفاده از تور برای رهایی از دردسر رزرو اتاق

با این وجود هفته دوم عید سال آینده نرخ تورهای گردشگری کیش حدود ۲۰۰ هزار تومان ارزان تر از تورهای گردشگری هفته اول خواهد بود. چون متقاضی سفر به این جزیره در هفته اول بسیار بیشتر از هفته دوم است. از آنجا که اصفهان، شیراز و یزد نیز جزو مهمترین شهرهای گردشگری است، مسافران نوروزی در این ایام از این شهرها نیز  دیدن می کنند. بنابراین هتل‌های این شهرها نیز همچنان شلوغ است و متقاضی سفر به این استان‌ها بیشتر می‌شود. ولی تورهای گردشگری این شهرها را بیشتر مسافران فرهنگی می‌خرند.

از آنجا که این شهرها فاصله کمی از تهران دارند، با اتوبوس های مسافرتی نیز می توان به آنها سفر کرد بنابراین مسافران تورهای گردشگری به مقصد این سه شهر سعی می‌کنند از قبل هتل خود را رزرو کنند تا به مشکل اقامت در ایام شلوغ عید برخورد نکنند. تورهای گردشگری این شهرها نیز با خدمات بازدید از امکان گردشگری زیادی عرضه می‌شود آن هم به علت تعدد اماکن تاریخی و دیدنی آنها.

اما در میان شهرهای پر گردشگر شمالی مانند مازندران، گلستان، گیلان تنها شهری که تور گردشگری ندارد مازندران است با این حال گیلان همچنان میزبان گردشگران طبیعی است و تورهای ماسوله، تالش، فومن و… در آژانس های مسافرتی فروخته می شود در کنار آنها تورهای ماسوله یک روزه نیز وجود دارد که تنها خدمات آن همراهی راهنمای گردشگری، بیمه، میان وعده، اتوبوسVIP و ورودیه موزه هاست که نرخی حدود صد هزار تومان را برای عید نوروز ۹۴ تعیین کرده اند.

منبع: همشهری آنلاین

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “کدام شهرها اولویت سفر نوروزی ایرانی ها هستند؟”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *