h نمایش ظرفیت های گردشگری ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو | پورتال جامع گردشگری دولان

نمایش ظرفیت های گردشگری ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو

 81557535-6364369

ظرفيت ها و جاذبه هاي گردشکري استان هاي آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل و نيز دو منطقه آزاد ماکو و ارس جمهوري اسلامي ايران در نمايشگاه بين المللي سياحت و گردشگري جمهوری آذربايجان در شهر باکو به نمايش گذاشته شد.

به گزارش ايرنا در اين نمايشگاه که به مدت يک هفته داير است، بيش از ۱۵۰ شرکت از ۴۲ کشور ظرفيت هاي گردشگري کشورهاي خود را در معرض نمايش گذاشته اند. یکی از ویژگی های چهاردهمین نمایشگاه بین المللی سیاحت و گردشگری باکو نمایش ظرفیت های گردشگری درمانی از سوی برخی شرکت های خارجی است. در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های چند دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان های خصوصی استان های یاد شده نیز به نمایش گذاشته شده است.

محسن پاک آئین سفیر جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح این نمایشگاه، توسعه گردشگری را یکی از اهداف کشورمان عنوان کرد و گفت: افزایش بیش از پیش سفرهای گردشگری شهروندان کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان، شرایط خوبی را برای گسترش تعاملات مردمی فراهم می کند. وی گفت: گسترش گردشگری میان ایران و جمهوری آذربایجان همچنین به توسعه روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور کمک می کند.

این نمایشگاه با حضور ابوالفضل قارایوف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان و هیاتی از جمهوری اسلامی ایران افتتاح شد. ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، پس از افتتاح نمایشگاه، با حضور در غرفه ایران، جاذبه های گردشگری ایران را متنوع و گیرا توصیف کرد و خواهان تقویت همکاری های دو کشور در حوزه گردشگری شد. محسن پاک آیین سفیر کشورمان نیز وزیر فرهنگ و گردشگری آذربایجان را خوشآمد گفت و ظرفیت ها و جاذبه های گردشکری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و نیز دو منطقه آزاد ماکو و ارس که در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو حضور داشتند را تشریح کرد.

طراحی غرفه کشورمان به سبک ایرانی بوده، به طوری‌که میانه نمایشگاه به شکل جزیره و مشرف به چهار سو جاسازی شده است. با توجه به مرز ۶۰۰ کیلومتری ایران با جهموری آذربایجان و تردد بیش از یک میلیون شهروند آذری به ایران، می توان به اهداف کوتاه و بلند مدت ترسیم شده در توسعه گردشگری رسید.

 


خبر گردشگری
ظرفیت های گردشگری
ظرفیت های گردشگری ایران
نمایشگاه باکو
نمایشگاه سیاحت و گردشگری
نمایشگاه گردشگری
گردشگری ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نمایش ظرفیت های گردشگری ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه