h آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان | پورتال جامع گردشگری دولان

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

اين چشمه خودجوش و طبيعي محل زندگي چند نوع ماهي از جمله ماهيان عيد قرمزي است که حدود ۲۰ سال در آن زندگي کرده‌اند که اين آکوارم طبیعی در نوع خود در ايران بي‌نظير و ديدني است.
روييدن گياهان آبزي در اين چشمه جلوه‌اي بسيار زيبا به اين محل بخشيده که نظاره آن آرامش واقعي و خاص به هر بيننده مي‌دهد و مي‌توان آن را آکواريوم طبيعي ناميد که بي‌نظير است، همچنين در اين روستا چند اثر طبيعي ديگر چون رودخانه و کلوت‌هايي چون کلوت‌هاي شهداد، وجود آرامگاه پيري بر حق وجود دارد که اين منطقه را به کلکسيون آثار طبيعي و تاريخي تبديل کرده است.
روستاي تاريخي درگزک يک منطقه ويژه توريستي و گردشگري در جنوب شرق ايران به ويژه استان کرمان و شهرستان کوهبنان است به گونه‌اي که در سال جاري بيش از ۱۰۰ هزار نفر از مقامات اجرايي، فرماندهان نظامي و انتظامي، اساتيد دانشگاه‌ها، گردشگران، مسافران داخلي و ده‌ها گردشگر خارجي از کشورهاي فرانسه، آلمان، چين، ژاپن، آفريقا، ايتاليا و … از تنها آکواريوم طبيعي ايران واقع در روستاي تاريخي درگزگ کوهبنان ديدن کنند.

لارم به ذکر است متاسفانه به علت اطلاع رسانی های کم در مورد این محل دیدنی و سایر دیدنی های این روستای تاریخی، حتی بسیاری از مردم استان نیز از پتانسیل های گردشگری آن غافل هستند.

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

منبع:

– سیری در ایران

– خبرگزاری مهر

آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان

کوهبنان, کرمان, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آکوارم طبیعی درگزگ کوهبنان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه