h دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه | پورتال جامع گردشگری دولان

دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه

 دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه به عنوان بزرگترین مرکز آموزشی غرب کشور، یکی از واحد های بسیار بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي است كه در سال ۱۳۶۷ تأسيس شد . به تدريج با تجهيز آزمايشگاهها و كارگاه ها و بكارگيري نيروهاي منخصص ، بيشتر گرايش هاي مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد نيز در اين واحد شكل گرفتند ، لذا رشته هاي دانشگاه هم از نظر كمّي و هم از نظر كيفي گسترش يافتند . در حال حاضر دانشجويان اين دانشگاه در دانشكده هاي تحصیلات تکمیلی،  علوم پایه  ، کشاورزی ، علوم انسانی و حقوق وعلوم سیاسی به تحصيل مشغول مي باشند.

از بدو تاسیس تا کنون آقایان دکتر عزت اله فرشادفر ،  مهندس علی مرادی ، پروفسور محمد باقر قلیوند ، مرحوم حجت السلام والمسلمین سید داود فهمی، دکتر مهدی صفدری ، دکتر کیوان قدرتی ، دکتر نوذر قنبری  و دکتر کیوان قدرتی مسولیت ریاست این دانشگاه را بر عهده داشته اند. در حال حاضر دکتر نوذر قنبری از آذر ماه سال ۱۳۹۲ عهده دار ریاست واحد هستند.

دکتر قنبری متولد سال ۱۳۵۱ در کرمانشاه و دارای مدرک دکترای تخصصی جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات می باشند. و ی از سال ۱۳۸۲ به عنوان هیأت علمی تمام وقت با دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه همکاری داشته اند.  دکتر قنبری دارای مرتبه علمی استادیاری می باشند. ایشان پیش از این مسولیتهایی از قبیل مدیریت گروه جغرافیا، معاونت آموزشی دانشگاه، ریاست دانشکده علوم پایه و دبیری منطقه ۱۱ دانشگاه آزاد اسلامی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه را عهده دار بوده اند.  وی خود از پژوهشگران فعال دانشگاه می باشند که چند بار به عنوان پژوهشگر برتر واحد شناخته شده و دارای فعالیت های پژوهشی گسترده ای می باشند .

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه

دانشکده علوم انسانی در یک نگاه:

دانشکده علوم انسانی در سال  ۱۳۸۵ به عنوان یک دانشکده مستقل تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود. این دانشکده در حال حاضر دارای ۶۰۰۰ نفر دانشجو می باشد. در دانشکده علوم انسانی در حال حاضر ۱۶ رشته و ۱۸ گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی دایر می باشد .

رشته های دایر در این دانشکده عبارتند از علوم تربیتی ( مدیریت آموزشی و برنامه ریزی )، حسابداری، ادبیات فارسی، ادبیات عرب، زبان انگلیسی، مدیریت جهانگردی، کتابداری، مدیریت بازرگانی، اقتصاد ( نظری و بازرگانی )، علوم سیاسی، روانشناسی عمومی و مشاوره و راهنمایی.

 

دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده کشاورزی در یک نگاه :

دانشکده فنی ۲ مشتمل بر دانشکده کشاورزی و قسمتی از گروههای دانشکده فنی و مهندسی می باشد. دانشکده کشاورزی در سال ۱۳۸۸ به عنوان یک دانشکده مستقل تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود. این دانشکده در حال حاضر دارای حدود ۴۰۰۰  نفر دانشجو می باشد  و مشتمل بر ۱۰ رشته  در مقاطع مختلف تحصیلی است.

رشته های دایر در این دانشکده عبارتند از :

مهندسی کشاورزی- زراعت و اصلاح نباتات ، مهندسی کشاورزی- مکانیک ماشینهای کشاورزی ، مهندسی کشاورزی- آب ، مهندسی کشاورزی- صنایع غذایی ، مهندسی منابع طبیعی – شیلات ( تکثیر و پرورش آبزیان) ، امور زراعی و باغی ، اقتصاد کشاورزی ، عمران ، ساختمان ، معماری

دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده علوم پایه در یک نگاه:

دانشکده علوم پایه در سال ۱۳۸۹ به عنوان یک دانشکده مستقل تأسیس گردید و فعالیت خود را آغاز نمود. این دانشکده در حال حاضر دارای۳۲۰۰ نفر دانشجو می باشد.

در حال حاضر ۱۰ رشته و ۱۲ گرایش در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشکده علوم پایه  دایر می باشد . این رشته ها عبارتند از : مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی، ریاضی، فیزیک، شیمی ، آمار و علوم تجربی.

دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده حقوق و علوم سیاسی در یک نگاه :

دانشکده حقوق و علوم سیاسی در سال ۱۳۸۹ به عنوان یک دانشکده مستقل تأسیس شد و فعالیت خود را آغاز نمود. در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دو رشته تحصیلی حقوق، علوم سیاسی در مقطع کارشناسی دایر می باشد.

دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده تحصیلات تکمیلی در یک نگاه :

دانشکده تحصیلات تکمیلی با توجه به سابقه درخشان و توان علمي پژوهشي اعضاي هيات علمي آن و ازطريق همكاري هاي تحقيقاتي باساير مراكز دولتي و غير دولتي توانسته است بهترين و كارآزموده ترين كارشناسان را تقديم اين مرز و بوم نمايد. فارغ التحصيلان اين دانشكده در مقطع كارشناسي ارشد هم اكنون در موسسات آموزش عالي، استانداري ها و ساير ارگانها و نهادهاي اجرايي و موسسات و كارخانجات مشغول به فعاليت مي باشند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی به منظور تحقق اهداف آموزشي و پژوهشي در مهر ماه ۱۳۸۳ با ۶۰ نفر دانشجو و با ۴ گروه آموزشی که شامل رشته های حقوق خصوصی، ریاضی کاربردی، مهندسی کشاورزی (اصلاح نباتات) و مدیریت بازرگانی بوده، شروع به فعالیت نموده  است .

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد کرمانشاه

منبع :

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه

دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه

Islamic Azad university Of Kermanshah, کرمانشاه, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دانشگاه آزاد اسلامي کرمانشاه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه