h مرکز فرهنگی استرگون (ESTERGON) واقع در آنکارا | پورتال جامع گردشگری دولان

مرکز فرهنگی استرگون (ESTERGON) واقع در آنکارا

مرکز فرهنگی ترک استرگون (ESTERGON TÜRK KÜLTÜR MERKEZİ) در ۲۹ ماه می سال ۲۰۰۵ شروع به فعالیت کرده است . موزه واقع در مرکز فرهنگی استرگون امکان آشنایی با فرهنگ و تاریخ ترک ها را در زمان حاضر فراهم کرده است. نام این مرکز از قلعه تاریخی استرگون واقع در کنار نهر تونا (Tuna nehri) که در تاریخ ترک ها دارای جایگاه ویژه ای است گرفته شده است. این مرکز با ارائه خدمات در فروشگاه ، رستوران و با مناظر زیبایش اثر فوق العاده ایست که در حال خدمت به مردم آنکارا می باشد.

estergon1

در این مرکز نمونه هایی از هنرها و صنعت ترک ها و هم چنین ظریف کاری های صنایع کل دنیا به چشم می خورد . سقف مرکز فرهنگی استرگون مثل قلعه کیزیل واقع در آلانیا ساخته شده است . ورودی مرکز فرهنگی استرگون با توجه به مدرسه تاریخی کاراتای ساخته شده است ، این در تماما از سنگ مرمر و به صورت دستی ساخته شده است.در قسمت های پایینی ستونهای واقع در رستوران لانه برای پرندگان ساخته شده است که در معماری های اسلامی می توان چنین لانه هایی را در مدارس ، مسجد ها و … دید . صنعت مینیاتور در دنیا برای اولین بار بر دیوارهای این مرکز فرهنگی کار شده است.

موزه انتوگرافیا (Etnografya) در طبقه دوم میباشد. آثاری که در بایگانی موزه های کونیا ، کاهرامان ماراش ، آنتپ ، آیدین ، آنکارا ، آماسیا و ایزمیر مانده بودند به دستور رئیس جمهور ترکیه (Recep Tayyip Erdoğan) به این موزه آورده شده اند . در این موزه ۲۰۴۴ اثر وجود دارد که با دیدن این موزه تاریخی و ارزشمند احساس سفری در تاریخ برای بازدیدکنندگان ایجاد می شود.

در طبقه ای که رستوران وجود دارد پنجره ها برای ایجاد خاصیت پانارو ما خیلی وسیع و بزرگ درست شده اند و امکان تماشای شهر زیبای آنکارا را فراهم کرده اند.

estergon3

estergon

  • آدرس :ترکیه ، آنکارا ، جاده جمهوریت ، کچی اورن محله گوچلو کایا

منبع :

– وب سایت Keçiören Belediyesi

مرکز فرهنگی استرگون (ESTERGON) واقع در آنکارا

Estergon Kalesi Türk Kültür Merkez, Keçiören, Ankara, Turkey

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مرکز فرهنگی استرگون (ESTERGON) واقع در آنکارا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه