سد زاگرس گیلانغرب

سد زاگرس در فاصله ۱۵کیلومتری غرب شهرستان گیلانغرب وسمت چپ جاده گیلانغرب _سرپلذهاب واقع شده است این سد یکی از بزرگترین سدهای قوسی خاکی به حساب می آید که فضای بکر ودیدنی اطراف وخود سد چشم هر بیننده ای رابه خود جذب میکند در این سد مکانی برای پرورش ماهی است که هرسال صیادان ماهی فراوانی ازاین سدصید میکنند ومکانی بسیار مناسب برای گردشگران محسوب میگردد.

سد زاگرس با هدف توسعه اراضی مستعد دشت های گیلانغرب و قصرشیرین به میزان ۹ هزار و ۸۰۰ هکتار، توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه با ایجاد اشتغال مولد، توسعه باغات، شیلات، صنعت گردشگری و تامین نیازهای زیست محیطی احداث شده است.

سد زاگرس گیلانغرب

سد زاگرس گیلانغرب

احداث این سد با ۶۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از سال ۸۲ آغاز و در سال ۸۷ تکمیل شد که یکنواختی سطح آب در کل نقاط آن باعث ایجاد یک ساحل آرام و چشم انداز زیبا در حاشیه سد شده که یکی از سدهای منحصر به فرد کشور و استان کرمانشاه به شمار می رود.

  شهرسنان گیلانغرب یکی از شهر های تاریخی محسوب می شود چرا که بر اساس آمار  در این شهرستان  نزدیک به  ۳۴۶ اثر تاريخي وجود دارد كه تعداد ۳۰۶ اثر آن ثبت ملي شده است و برای دوست داران آثار باستانی شهری مورد علاقه  و دوست داشتنی است.

سد زاگرس گیلانغرب

سد زاگرس گیلانغرب

منبع :

  • وبلاگ کرمانشـاه پایتخت گردشگری وتاریخ وتمدن

سد زاگرس گیلانغرب

سد زاگرس, کرمانشاه, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سد زاگرس گیلانغرب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه