h پارک جنگلی کوهسار | پورتال جامع گردشگری دولان

پارک جنگلی کوهسار

بوستان جنگلی کوهسار در شمال‌باختر شهر تهران واقع شده است. این بوستان جنگلی که در دامنهٔ رشته‌کوه البرز قرار دارد در منطقه ۵ شهرداری تهران واقع شده است. بوستان جنگلی یا کوهستانی کوهسار در شمال‌باختر محلهٔ شهران و شمال محلهٔ کن قرار دارد. راه دسترسی به این بوستان از طریق بزرگراه آبشناسان (ایرانپارس) ممکن است. همچنین در درون بوستان، جادهٔ ماشین‌رو نیز وجود دارد که از طریق آن می‌توان به مناطق بالایی بوستان دسترسی داشت. چون این بوستان چندان در میان مردم، شناخته شده نیست، محلی خلوت و بی سروصدا است.

kouhsar

محدوده این بوستان از رودخانه كن در غرب شروع شده و تا رودخانه فرحزاد در شرق ادامه می یابد. حد شمالی محدوده را ارتفاعات توچال و حد جنوبی آن را بلوار حصارك تشكیل می دهد. در وسط محدوده نیز رودخانه حصارك قرار گرفته است.

بوستان جنگلی کوهسار از پتانسیل های بالای زیست محیطی و تفریحی برخوردار است كه از آن جمله می توان به ارتفاعاتی با چشم انداز عالی و دره های زیبا و سرسبز كن و فرحزاد اشاره كرد.

ارتفاعات شمال شهران با وجود پیست مخصوص و محوطه‌ای باز كه با وزش ملایم و دائمی باد همراه است، محل مناسبی برای علاقه‌مندان به ورزش‌های هوایی نظیر گلایدر و موتورسواری محیا نموده است.

پارك كوهسار كه بخش اعظم آن شامل ارتفاعات شمالی تهران است مكان مناسبی جهت انجام ورزش های هوایی شناخته شده و در حال حاضر امكانات این رشته ورزشی در پارك ایجاد شده و علا قه مندان از آن استفاده می كنند.

bustanejangalikuhsar

شما نیز می توانید برای پیشبرد پروژه هایی نظیر ساخت هواپیمای مدل گلایدر ، ساخت بالن ، بومرنگ ، بالن ها چگونه بالا می روند و طراحی و ساخت چتر نجات، از فضای زیبا و وسیع منطقه کوهسار بهره گیرید. پارک کوهسار به دلیل وسعت بسیار و در برخی مناطق کم درخت و تپه مانند، قابلیت ویژه ای برای تست هواپیمای مدل گلایدر، پرتاب بومرنگ، به هوا فرستادن بالن و تست چتر نجات را برای علاقمندان به این پروژه ها فراهم آورده است.

Kouhsaar_Park_Tehran

منبع:

– ویکی پدیا

– سیری در ایران

پارک جنگلی کوهسار

پارک جنگلی کوهسار, تهران, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پارک جنگلی کوهسار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه