فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت

حق پرست خبر داد:

فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت

خانه تاریخی پروین اعتصامی

خانه تاریخی پروین اعتصامی

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان شرقی در خانه تاریخی پروین اعتصامی ، آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ؛ فرزین حق پرست یاد آور شد: این خانه تاریخی که به نام شاعر بزرگ نام تبریزی ثبت شده است ، محلی برای رفت و آمد هنرمندان بود و هم اکنون این خانه به نام فرهنگ و ادب و هنر مزین شده است که امیدواریم عاملی برای رونق بیشتر این خانه تاریخی و معرفی پروین اعتصامی در سطح جهانی باشد.

حق پرست ادامه داد: این خانه تاریخی در سال ۱۳۸۶ توسط اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خریداری شد و از سال ۱۳۸۷ عملیات مرمت و استحکام بخشی انجام شد و تا به حال نیز برای برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی و همچنین به عنوان نگارخانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی یادآور شد: بر اساس اعلام نیاز استانداری آذربایجان شرقی برای راه اندازی بنیاد فرهنگ ، ادب و هنر آذربایجان پس از امضای تفاهم نامه‌ای با استانداری ، خانه تاریخی پروین اعتصامی در اختیار بنیاد فرهنگ و ادب و هنر آذربایجان شرقی قرار گرفت و در سفر اخیر هیئت دولت به تبریز افتتاح شد و انتظار می‌رود علاوه بر اینکه محلی برای رفت و آمد پژوهشگران باشد ، نمایشگاه های صنایع دستی نیز بر اساس روال سابق در این مکان برگزار شود.

وی با اشاره به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی این خانه گفت: با توجه به ارزش‌های تاریخی و فرهنگی این خانه اداره کل میراث فرهنگی یکی از اتاق‌های این خانه را به نمایش اسناد و تصاویر مربوط به پروین اعتصامی اختصاص داده بود که در تفاهم نامه مقرر شده در آینده با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این بخش غنی تر شود.

حق پرست ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان

حق پرست ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان

فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت

خانه پروین اعتصامی, تبریز, آذربایجان شرقی, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فرهنگ و ادب در خانه پروین جان دوباره گرفت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه