h جشنواره فیلم میراث فرهنگی | پورتال جامع گردشگری دولان

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

حق پرست تاکید کرد:

جشنواره فیلم میراث فرهنگی ، دغدغه دوستداران میراث فرهنگی را به تصویر کشید

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: جشنواره فیلم میراث فرهنگی فرصت مناسبی است تا هویت تاریخی استان به تصویر کشیده شود و در سطح جهانی معرفی شود.

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست در آئین اختتام نخستین جشنواره فیلم میراث فرهنگی ، افزود: در زمان برگزاری این جشنواره و در قالب فیلم های پخش شده به مسائلی پرداخت شد که دغدغه بسیاری از دوستداران میراث فرهنگی است و اداره کل میراث فرهنگی برای این اقدام و پیشنهاد شایسته از انجمن فیلم استان سپاسگزاری می کند.

حق پرست ادامه داد: فیلمسازان ایرانی شهرتی جهانی دارند و گفت و گویی که با گردشگران خارجی و سران کشورهای همسایه انجام می شود تعدادی از آن ها بر اهمیت و پرمحتوا بودن فیلم های ایرانی تاکید می کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که جشنواره فیلم میراث فرهنگی نقطه آغازی باشد برای فیلمسازان تا در آینده به این سوژه فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی در حوزه میراث فرهنگی پتانسیل های بسیاری برای معرفی دارد ، وجود جاده ابریشم ، قبرستان تاریخی سرخاب از جمله داشته های این استان در حوزه تاریخی است که تا به حال به اندازه کافی به آن ها توجه نشده است.

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ، هنر هفتم را تریبونی برای معرفی تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که این جشنواره در سال های آتی نیز برگزار شود.

وی همچنین با اشاره به فیلم کوتاه ” مرثیه ای برای هویت گمشده” به کارگردانی آراز ادوای خاطر نشان کرد که این فیلم بسیاری از مشکلات در این حوزه را به تصویر کشده است و امیدواریم بتوانیم این نکته های و موضوعاتی که تا به حال مغفول مانده است پیگیری کنیم.

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

جشنواره فیلم میراث فرهنگی

آذربایجان شرقی, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “جشنواره فیلم میراث فرهنگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه