منطقه شكار ممنوع آغگل

منطقه شكار ممنوع آغگل در استان آذربایجان غربی واقع است. اغگل، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی ایران است. منطقه شكار و تيراندازي ممنوع آغگل از شمال به روستاي قوس واقع در مرز ايران و تركيه، از غرب به پاسگاه مرزي ديم قشلاق به طرف جنوب در امتداد حد مرزي ايران و تركيه تا روستاي ياريم قيد علياوسطي و سفلي، از جنوب به قريه ياريم قبه سفلي در امتداد جاده ماشين رو به طرف شرق و از شرق به قريه شور ابلاغ بالا در امتداد جاده ماشين رو به طرف شمال محدود مي شود.

aghgol

این منطقه با توجه شرایط طبیعی از قدیم زیستگاه گونه های مختلفی از حیات وحش بوده که طی چند سال اخیر به دلایلی از تعدا آنها به شدت کاسته شده بود علی هذا با توجه به پوشش گیاهی مناسب و شرایط زیستی خوب، به منظور احیای نسل وحوش و ترمیم زیستگاه تعداد ۹۰ راس قوچ و میش وحشی از جزیره کبودان زنده گیری و در این منطقه رها سازی شده است.

aghgol-makoo

ساخت مراکز اقامتي، پذيرايي، مراکز آب‌درماني، سالن‌هاي چندمنظوره ورزشي و تاسيسات تفرجي از زمينه‌هاي مورد نياز براي سرمايه‌گذاري در اين منطقه است.از چشمه‌هاي طبيعي استان آذربايجان‌غربي، چشمه‌هاي آب‌معدني آغگل در شهرستان خوي است. آب اين چشمه‌ها از نوع آهکي گازدار و به دليل شور بودن غيرقابل شرب است. آب اين چشمه‌ها پس از خارج شدن به رود آغ‌چاي وارد مي‌شود و رسوبات آهک آن در کنار جاده مناظر بسيار زيبايي را به وجود مي‌آورد.

از گونه های بارز پستانداران این منطقه قوچ و میش،کل و بز، گراز، گرگ، شغال، روباه و خرگوش و از گونه های پرندگان آبزی و کنار آبزی، انواع اردک شامل :سیاه کاکل، بلوطی، تاجدار ، چشم طلایی ، مرگوس سفید و غاز را می توان نام برد که در تالاب آغگل و تالاب بورالان ماکو زیست می نمایند.

aghgool

منبع:

-کویرها و بیابان های ایران

-سازمان حفاظت محیط زیست

منطقه شكار ممنوع آغگل

ماكو, آذربایجان غربی, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “منطقه شكار ممنوع آغگل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه