h روستای سراب هرسم | پورتال جامع گردشگری دولان

روستای سراب هرسم

سراب هرسم، طبیعتی بکر در شهرستان اسلام آبادغرب است.  روستای سراب هرسم یکی از روستاهای هدف گردشگری دهستان هرسم، بخش حمیل شهرستان اسلام آبادغرب و در ۹۵ کیلومتری مرکز استان کرمانشاه است که دارای چشمه سارهای زیبا و خودجوش و یک تالاب منحصر بفرد پوشیده از گلهای نیلوفر است که آن را سراب هرسم می نامند.

روستای سراب هرسم

روستای سراب هرسم

 اطراف سراب را درختان ارجن، بلوط و کیکم پوشیده است و طبیعت بکر روستا و کوه های مصفا و تپه ماهورهای به هم پیوسته القا کننده آرامشی خاص هستند.  کوه های سراب پنجه بانه از جاذبه های ورزشی این ناحیه است که در فصل زمستان قلل برف گیر آن منظره ای جذاب ایجاد می کند.

این روستا یکی ازروستاهای دهستان هرسم است که فاصله آن تا مرکز شهر اسلام آبادغرب ۴۶ کیلومتر و تا شهر حمیل ۱۱ کیلومتر ودر مسیر جاده ارتباطی کرمانشاه – خوزستان واقع شده است و می توان گفت که این روستا مدخل ورودی کرمانشاه از جنوب می باشد.

روستای سراب هرسم

روستای سراب هرسم

روستای سراب هرسم

روستای سراب هرسم

 سراب هرسم یکی از سرابهای زیبای شهرستان اسلام آبادغرب است که چشمه های آن با آب فراوان در پایین ترین نقطه کوه جاری است. وجود یک بند زیبا و تماشایی، وجود آبزیان زیاد، گلهای نیلوفر در داخل آب و با توجه به قرار گرفتن در مسیر زیارتی زوار امامزاده محمد(شاهزاده محمد) برای مسافران جهت اطراق مکان مناسبی است.

وجود صد هکتار زمین آبی و دو هکتار باغات مثمر، چهره روستا را در فصول سبز سال تماشایی می کند. روستای سراب هرسم از نوع روستاهای کوه پایه ای با بافت متمرکز است و اهالی روستا با انسجام خاصی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. از نقاط دیدنی روستای هرسم مرقد مطهر امام زاده حسن(ع) است. ایشان از نودگان امام حسن مجتبی (ع) می باشد که در طول سال پذیرای محبان و دوستداران خاندان نبوت و امامت می باشد.

در همین منطقه در قله کوه هرسم سنگ برجسته ای به شکل مار نقش بسته است که به کل مار معروف است.  از بازیهای محلی مردم این روستا می توان به جوزان، حریم و حری، زران، قولان، کلاه روانکی، گت گت، پلان، خط خطان و … اشاره کرد.

 وجود مخابرات، مرکز بهداشت، نانوایی و چندین مغازه و سوپر مارکت و تعداد زیادی کبابی و رستوران و مکانیکی و … از جمله خدمات رفاهی موجود در این روستاست که می تواند برای گردشگران بسیار ضروری قلمداد شود.

منبع :

  • ایسنا

روستای سراب هرسم

سراب هرسم, کرمانشاه, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روستای سراب هرسم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه