روستای میلان

روستای میلان از جمله روستاهای تاریخی و قدیمی استان آذربایجان شرقی است و در ۲۰ کیلومتری تبریز و همچنین نزدیک شهر اسکو قرار دارد

میلان سابقا روستای مستقلی از توابع شهرستان اسکو بود، اما اکنون جزو محلات شمالی اسکو به حساب می‌آید.اسکو از آبادترین بخش‌های پنج‌گانه حومه تبریز است. اسکو از شمال به تبریز، از جنوب به آذرشهر، از غرب به دهستان ممقان و ایلخچی و ساحل شرقی دریاچه ارومیه و از شرق به روستاهای حومه تبریز محدود می‌شود.

milan

روستای میلان برخلاف دیگر روستاهای ایران که با مهاجرت ساکنان به شهرها مواجه شده‌اند، دچار مهاجرت نشده و حتی بر جمعیت آن افزوده شده است.ساخت و ساز فراوانی در بافت‌های آن صورت گرفته است و حتی آپارتمان‌های چندین طبقه در این روستای به چشم می‌خورد.

منبع درآمد اصلی روستائیان در گذشته غالباً باغداری بوده است، باغات فراوان با درختان گردو، فندق، بادام، زردآلو و سیب.ولی اواسط دهه ۷۰ به علت تغییر شرایط آب و هوایی و غالبا سرما زدن درختان، باغداری رو به افول رفته و دیگر منبع درآمد برای اهالی محسوب نمی‌شود.

rustayemilan

معروف‌ترین بنای تاریخی این روستا حمام قدیمی میلان است که قدمت آن به دوره صفویه می‌رسد. از دیگر بناهای این روستا می‌توان از مسجد جامع آن نام برد که در دهه ۷۰ بازسازی شده است.همچنین در نزدیکی روستای میلان آبشار بسیار زیبایی وجود دارد.

milan-oskoo

منبع:

– همشهری آنلاین

روستای میلان

East Azerbaijan, Osku, Milan Street, Iran

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روستای میلان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه