آبشار شکرآب

آبشار شکرآب فشم در موقعيت جغرافيايی E512525 N355536 در استان تهران واقع است.آبشار شکرآب در بخش رودبار قصران شهرستان اوشان در استان تهران واقع است . روستای شکرآب در ۱۳ کيلومتری فشم و در ميان باغ‌های سرسبز منطقه جلوه زيبايی دارد. ۴ کيلومتر مانده به فشم، يک دوراهی است که مسير سمت چپ به اوشان، باغ گل، ايگل، آهار و شکرآب منتهی می‌شود. از محل روستای آهار تا آبشار حداکثر۲ ساعت پياده روی بايد طی کرد. رودخانه آهار به طول ۱۵ کيلومتر از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسير خود از دره‌های کوه تاربيشه گذشته و پس از مشروب کردن روستاهای مسير به جاجرود می‌ريزد.پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ييلاقی شکراب ميرسيم. از روستای آهار تا شکرآب باغ‌های فراوان گيلاس و آلبالو وجود دارد که در ماه‌های اواخر خرداد تا اوايل مرداد درختان پر از ميوه می‌شوند. مسير آهار به آبشار شکرآب يکی از مسيرهای ديدنی و جذاب تهران است که با داشتن طبيعتی زيبا پذيرای ميهمانان و گردشگران فراوانی است. وجود رودخانه زلال، کوه های مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، اين نقطه را به منطقه‌ای پر بازديد مبدل کرده است.

abshar-shekarab

بهترين فصل بازديد از اين روستا بهار (به دليل وجود شکوفه های گيلاس) و پاييز (با درختان رنگارنگ) است. شکرآب باغستاني است ييلاقي و باصفا در غرب دره آهاي که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفي شکرآب بر زيبايي هاي آن افزوده است. اين روستا و مسيرهاي غربي آن(منتهي به شهرستانک) محلي براي سياحت و شکار شاهان قاجار نيز بوده است. آبشار پرآب اين روستا يکي از زيباترين مناظر طبيعي آن است. همچنان آبشاري فصلي و بسيار زيبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه هاي کوه قلعه دختر آهار گزارش شده که از مجموعه اي از آبشارهاي زيبا تشکيل شده است.

برای رسيدن به اين آبشار از تهران از طريق جاده لشگرک به دو راهی لواسان و فشم بايد رفت. در مسير فشم، به سمت اوشان و سپس روستای آهار که آخرين نقطه ماشين رو می‌باشد، بقيه مسير پياده بايد طی شود.

shekarab-abshar

منبع:

– کويرها و بيابان های ايران

– همشهری آنلاين

آبشار شکرآب

شکراب, تهران, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آبشار شکرآب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه