تفرجگاه گرماب

garmab-rashtkhar

تفرجگاه گرماب واقع در ۱۵کیلومتری روستای سعادت آباد که ورودی آن از ۷کیلومتری روستا در میان در ه های خرم وخوش آب وهوا شروع می شود وحدود ۸کیلومتر تا آب گرم و آبشار زیبای را باید از میان دره ها و جنگل های زیبا گذشت تا به آنجا رسید . درختان زیبا و کوهی در مسیر این تفرجگاه بسیار جالب و دل انگیز است و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

garmab

درختانی همچون بنه ِگز ِچنار کوهی در منطقه ای گرم وخشک باعث شده تا این تفرجگاه همچون نگینی در دل کویر باشد و سرسبزی درختان کوهی وکوههای بوشیده از درخت آن را جذاب وخوش آب و هوا کرده وباعث شده تا سالیانه خصوصا در فصل بهار وتابستان تعداد زیادی از گردشگران از مناطق دور و نزدیک برای گذران اوقات فراغت خود و تفریح و کوهنوری و حتی جمع آوری بنه و گیاهان کوهی به آنجا بیایند . آبشار زیبا ی تفرجگاه با آبی سرد وگوارا در کنار آب گرم ومعدنی قدرت خداوند را برای هر بیننده ای به نمایش می گذارد .

rashtkhar-garmab

جاهای دیدنی در مسیر تفرجگاه گرماب

۱. چشمه علی : چشمه ای واقع در مسیر راه گرماب که دارای آب سرد وگوارا یی می باشد و اطراف آن را درختان بید زیره کوهی بنه ومسیر آنرا درختان گز فرا گرفته و مکان مناسبی جهت گذران اوقات فراغت می باشد

۲. چشمه قلعه گو را : در مسیر راه تفرجگاه گرماب (۵کیلومتری گرماب ) که تمام فصل های سال آب در آن جاری می باشد که اطراف آن را درختانی چون بید ِزیره کوهی وگز وبنه فراگرفته و مکانی بسار دیدنی ومناسب جهت استراحت وتفریح می باشد

۳ . تنگل کفتر دره :که راه آن از چشمه قلعه گورا از مسیر راه گرماب جدا مشود مکانی بسیار دیدنی و مفرح و بی نظیر در سطح استان دارای آبشارهای متعدد و یک آبشار مرتفع به تقریب ۴۰متر بسیار دیدنی و تماشایی و آب بسیار شیرین و گوارا مکانی بسیار مناسب جهت کوهنوردی و تفریح و گذران اوقات فراغت .

garmab-tafarojgah

منبع:

– روستاهای ایران

تفرجگاه گرماب

سعادت اباد, خراسان رضوی, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تفرجگاه گرماب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه