آبشار نره گر

آبشار نره گر خلخال-کلور E483957 N372642 آبشار نره گر در فاصله ۳۷ کيلومتري جنوب شرق خلخال و در نزديکي روستاي اسبو واقع شده است. اين آبشار در نهايت زيبايي، از يک چشمه پرآب سرازير شده پس از سيراب کردن باغات روستاي اسبو، به رودخانه شاهرود مي ريزد، اين آبشار با حدود نيم ساعت پياده روي از روستاي اسبو قابل دسترسي است.

naregarabshar

وجود درختان انبوه گردو در این منطقه به وضوح دیده میشود.چمنزارها و مراتع زیبا،با گل های رنگارنگ در حوالی این آبشار جاذبه های بینظیری را به این منطقه بخشیده است. پس از گذر از داخل روستا و طی مسیری در حدود ۲ کیلومتر بصورت پیاده ، آبشار نمایان میگردد.منبع آب این آبشار از برف زمستانی باریده شده بر فراز کوههای که این آبشار در دامنه آن جریان دارد تامین می شود.این ابشار در ارتفاع ۱۹۰۰ متری از سطح آبهای آزاد قرار دارد.قرار دارد .

abshar-naregar

دره زيباي اسبو با تنوع گياهي بالا داراي آبي خنک و گوارا مي باشد. رودخانه شاهرود(کلور) دومين رود بزرگ شهرستان خلخال است که از دامنه هاي غربي کوه هاي بردکوه داغ و سير گلي در تالش سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از روستاهاي جمس، اسکستان، اسبو، درو، کلور، شال و ديز سرانجام به قزل اوزن ملحق مي شود. شايد اغراق نباشد اگر شهرستان خلخال و مسيرهاي اطراف آن را يکي از زيباترين مناطق طبيعي ايران بناميم. ترکيبي از کوه و جنگل و مه با دشت هاي پرگل و مرتع ديدني، مناظري بديع و کم نظير را در اين نقطه از ايران به نمايش مي گذارند. چمنزارها و مراتع بسيار زيبايي که با گل هاي رنگارنگ تزيين شده اند، شما ره به وجد مي آورند. اگر اهل زيبايي و سفر هستيد، مسير اسالم به خلخال و مناطق اطراف آن را از دست ندهيد. مسيري رويايي که در صورت مساعد بودن هوا، نظيرش را در هيچ کجاي ايران نمي بينيد.

naregar-khalkhal

naregar

منبع:

– کویرها و بیابان های ایران

– ویکی پدیا

آبشار نره گر

اسبو, ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آبشار نره گر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه