h آبشار بی بی سیدان | پورتال جامع گردشگری دولان

آبشار بی بی سیدان

abshar-bibiseyedan

بی بی سیدان نام روستایی است در ۳۰ کیومتری شهر سمیرم در استان اصفهان که رودخانه ای زیبابه همین نام از نزدیکی آن عبور میکند. این رودخانه با آب بسیار زلال و نیلگون خود، با عبوراز دل تنگه های صخره ای بلند، به همراه چشمه هایی بسیار زیبا که در طول مسیر به آن می پیوندند،مناظری بسیار دیدنی و چشم نواز می آفریندهر ساله در فصل گرما گروه های بسیار زیادی مهمان این طبیعت زیبا میباشند. نکته قابل توجه این آبشار دره ی هست که می توان از آن به چشمه ناز ونک سیمیرم رسید ودر طی کردن این مسیر طبیعت بکر را می توانید مشاهده کنید.مردم این منطقه به کار کشاورزی مشغولند و عشایر تقریبا تا ابتدای پاییز در این منطقه زندگی می کنند و پس از آ غاز پاییز به جاهای گرمتر کوچ می کنند.گیاه دارویی پرسیاوشان سرتاسر دامنه این آبشار را پوشانده و جلوه خاصی به آن داده است.

در کنا ر آبشار، رودخانه  کاسگان با آب بسیار زلال و نیلگون خود، با عبوراز دل تنگه های صخره ای بلند، به همراه چشمه هایی بسیار زیبا که در طول مسیر به آن می پیوندند، مناظری بسیار دیدنی و چشم نواز می آفریند. سواحل زیبای رودخانه با آب ولرم، در نزدیکی آبشار محل مناسبی برای شنا می باشد و در جنوب این تنگه در دو طرف رودخانه روستاهای بی بی سیدان و تنگ خشک قرار دارند که زیبائی شالیزارهای آنها غیر قابل توصیف است. مناظر طبیعی، کشتزارهای برنج، باغهای سیب و سپیدار چشم اندازهائی عجیب در این محدوده تشکیل داده است بطوریکه هر ساله در فصل گرما گروه های بسیار زیادی مهمان این طبیعت زیبا میباشند.

رای رسیدن به این آبشار شما باید از سمیرم به سمت جاده یاسوج حرکت کرده و پس از طی مسیر حدود ۴۱ کیلومتر به سمت چپ بپیچید. در این جاده فرعی بعداز حدود ۵  کیلومتر به روستا و یک پل  فلزی  می رسید که با گذشتن از این پل و پیش روی ۸۰۰ متری باید از سمت چپ وارد فرعی خاکی شوید.این جاده خاکی به طول حدودا ۲ کیلومتر که از میان باغات سیب می گذرد و شیب زیادی هم دارد شما را به مناظر رویایی بی بی سیدان می رساند. نزدیک یک مجتمع پرورش ماهی باید خودروها را پارک کنید. از این جا به بعد است که می توانید در طبیعت کوهستانی این منطقه گردش کنید.

absharbibiseyedan

bibiseyedan

bibiseyedan-abshar

absharbibiseyedan-samirom

منبع:

– سیری در ایران

– رسانه مجازی نگاه

– پادنا

آبشار بی بی سیدان

جاده بی بی سیدان, Isfahan, Iran

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آبشار بی بی سیدان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران

تبلیغات شما

کرمان

خراسان شمالی

قم

مازندران

هرمزگان

گیلان

چهارمحال بختیاری

گلستان

آذربایجان شرقی

کانال تلگرام دولان

آذربایجان غربی

ما را دنبال کنید

اردبیل

اصفهان

همدان

خراسان رضوی

یزد

بوشهر

کرمانشاه