تدوین سند گردشگری، دروازه های آذربایجان غربی را به روی گردشگران می گشاید

 

shalmash2

موید حسینی صدر گفت: شناسایی ظرفیتها و توانمندیها، برنامه ریزی برای جذب توریست و بسترسازی برای ورود آسان گردشگران به استان از اهداف اصلی تدوین سند توسعه گردشگری آذربایجان غربی است.

به گزارش دولان به نقل از ایرنا، نماینده مردم خوی اظهار کرد: آذربایجان غربی به دلیل برخورداری از ظرفیت بالای گردشگری، داشتن مفاخر فرهنگی بی نظیر و بناهای تاریخی ارزشمند می تواند در جذب گردشگر گامهای بلندی بردارد.

وی افزود: مقوله گردشگری و توجه به این صنعت تاکنون آن چنان در این استان مورد توجه قرار نگرفته و این صنعت ارزشمند و درآمدزا در غفلت و فراموشی مانده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: رقم گردشگران آذربایجان غربی علیرغم برخورداری از ظرفیتهای بالای گردشگری هم اکنون زیر ۲۰۰ هزار نفر است.

حسینی صدر گفت: به ازای ورود هرگردشگر به استان برای سه نفر زمینه اشتغال فراهم می شود و این وضعیت کمکی بزرگ به حل مشکل بیکاری و پایان دادن به پدیده شوم قاچاق است.

نماینده مردم خوی در خانه ملت افزود: همچنین با ورود ۱۰ هزار گردشگر به استان زمینه اشتغال برای ۳۰ هزار نفر فراهم می شود و اگر دو میلیون گردشگر به استان وارد شوند بدون تردید زمینه شغلی برای تعداد زیادی فراهم می شود و با اشتغال زایی جمعیت بیشتری از استان بی شک بیکاری و قاچاق از استان رخت بربسته و زندگی سالم و آرام نصیب مردم استان می شود.

حسینی صدر یادآوری کرد: گردشگری درآمد مناسبی نصیب استان می کند و تقویت زیرساختهای آذربایجان غربی را موجب می شود.

وی مرزی بودن را فرصتی مناسب برای رشد صنعت گردشگری آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: گشودن دروازه های استان به روی گردشگران خارجی رمز رشد و بالندگی استان در عرصه های مختلف است.

آذربایجان غربی از ظرفیتهای بالای رشد صنعت گردشگری با توجه به وجود آثار تاریخی و فرهنگی متعدد و طبیعت زیبایش برخوردار است.

حدود ۱۴۷۰ اثر تاریخی اعم از تپه، بنا و محوطه تاریخی در آذربایجان غربی در ردیف آثار ملی به ثبت رسیده و ۵۸ منطقه نمونه گردشگری نیز از ظرفیتهای مهم جذب گردشگر استان است.

 


آخرین اخبار گردشگری
آخرین خبرهای گردشگری
اخبار گردشگری
اخبار گردشگری ایران
خبرهای گردشگری
خبرهای گردشگری ایران
گردشگری ایران

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تدوین سند گردشگری، دروازه های آذربایجان غربی را به روی گردشگران می گشاید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *