آیین بزرگداشت زنده‌یاد “خانعلی صیامی” در تبریز

هنرمند فقید "خانعلی صیامی" عکاس طبیعت آذربایجان
هنرمند فقید "خانعلی صیامی" عکاس طبیعت آذربایجان

آیین بزرگداشت زنده یاد “خانعلی صیامی” عکاس برجسته ی آذربایجان‌‌شرقی در تبریز برگزار می شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: آیین بزرگداشت زنده یاد “خانعلی صیامی” عکاس برجسته ی آذربایجان‌‌شرقی در تبریز برگزار می شود.

به گزارش دولان به نقل از آذ-فوتو، “علی‌اکبر صفی‌پور” گفت: ایران اسلامی و در راس آن آذربایجان عزیز،‌ مهد پرورش هنروران و ستارگان بلندآوازه ای است که آسمان این سرزمین پاک و زرخیز را منور ساخته‌اند .

khanali-Siami

وی افزود: در این میان استاد خانعلی صیامی از عکاسان بنام آذربایجان بود که در پرتو یک عمر کوشش صادقانه در اعتلای هنر عکاسی کشور گام برداشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار امیدواری کرد تا هنرمندان عرصه‌ی عکاسی استان با زنده نگه‌داشتن آثار و ياد و خاطره‌ استاد صیامی، هنر مردمی و پویای وی  را بيش از پيش به جوانان و اهالی فرهنگ و هنر نمايان سازند و افزود: در همین راستا برای گرامیداشت یاد و نام آن هنرمند فقید گرد هم می‌آییم و طی یک آئین نمادین سالن آمفی تئاتر مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز را به نام آن زنده یاد مزین می‌سازیم.

گفتنی است آیین گرامیداشت استاد خانعلی صیامی چهاردهم بهمن‌ماه ساعت ۱۶ در مجتمع سینمایی ۲۲ بهمن تبریز واقع در اول سربالایی ولیعصر (عج) برگزار می‌شود.

براساس این گزارش  “خانعلی صیامی” متولد ۱۳۳۱ کلیبر و از عکاسان شناخته شده ایرانی بود.
وی عکسهای هنری شاخص و برجسته‌ای را از مناطق مختلف آذربایجان مصور و عکسهای مذکور را در قالب کتاب منتشر نموده بود.
صیامی در چندیدن جشنواره ملی و بین المللی مقا مهای برتر را از آن خود کرده بود.
عکسهای او از مناظر طبیعی و تاریخی آذربایجان و تصویربرداری دو فیلم سینمایی سارای و سکوت کوهستان از مهمترین فعالیتهای این هنرمند به شمار می‌رفت.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آیین بزرگداشت زنده‌یاد “خانعلی صیامی” در تبریز”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *