شهر زيباي چشمه در نزديکي ازمير

چشمه يا Çeşme يکي از شهرهاي ساحلي ترکيه با جمعيتي در حدود ۲۰ هزار نفر است و در غربي‌ترين نقطه‌ي اين کشور، در کنار درياي اژه واقع‌شده است.

cheshme

cheshme1

cheshme3
اين اقامتگاه کوچک در فاصله ۸۸ کيلومتري ازمير و ۱۸۰ کيلومتري از کوش آداسي قرار دارد و به علت وجود چشمه‌هاي کوچک و بزرگ معدني در سرتاسر شهر، نام چشمه براي آن انتخاب‌ شده است، البته بسياري از دريانوردان به اين شهر بندر کوچک هم مي‌گويند.

cheshme4

cheshme5

cheshme6

 سواحل زيباي شني، رستوران‌هاي ماهي، و ارتفاعات زيبا، اين شهر را به يکي از جاذبه‌هاي گردشگري ترکيه تبديل کرده است. در مرکز شهر يک قلعه‌ باقيمانده از قرن ۱۴ وجود دارد که در قرن شانزدهم مورد بازسازي قرارگرفته است. در کنار اين قلعه کاروانسرايي قرار داشت که گفته مي‌شود در قرن شانزدهم و به دست سليمان نبي ساخته‌ شده بود. اين کاروانسرا در قرن نوزدهم و در جريان مرمت کليساي Hagios Haralambos تبديل به هتل شد.

cheshme7

cheshme9

cheshme10
شهر چشمه مرکز موج‌ سواري ترکيه و يکي از بهترين اقامتگاه‌هاي موج‌سواران دنيا محسوب مي‌شود، به‌ويژه منطقه آلکاتي (Alacati) آن. عمق آب‌هاي اين منطقه تا فاصله ۷۰۰ متري از ساحل هم در حدود يک متر باقي مي‌ماند و بادهاي آن هيچ‌ وقت تمامي ندارند. همين امر پاي چندين مدرسه‌ي آموزش موج‌ سواري را به آلکاتي کشانده است. جشنواره موج‌ سواري چشمه همه‌ساله در اين منطقه برگزار مي‌شود.

cheshme11

cheshme12
ايليکا (Ilica) يکي ديگر از استراحتگاه‌هاي چشمه است که در فاصله ۵ کيلومتري شرق آن قرار دارد. چشمه‌هاي آب گرم و سرد معدني ايليکا، علت اصلي نام‌گذاري شهر چشمه به اين نام بوده‌اند. اين منطقه در ابتدا محلي براي استراحت ثروتمندان ازمير در روزهاي گرم تابستان بود، اما امروزه يکي از پرطرفدارترين استراحتگاه‌هاي ترکيه در بين گردشگران محسوب مي‌شود. نحوه قرارگيري چشمه‌ها در ساحل درياي اژه و از بين رفتن مرزهاي بين آن‌ها، زيبايي‌هاي چشمه را دوچندان کرده است. شنا در چشمه‌هاي آب سرد در روزهاي گرم تابستاني و يا چشمه هاي آب گرم شفادهنده‌ي آن، در کنار آب هاي نيلگون اژه، تجربه‌اي بي نظير خواهد بود.

            cheshme13cheshme14cheshme15

منبع:nextholiday.ir

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شهر زيباي چشمه در نزديکي ازمير”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *