گردشگاه ميان كتل شیراز

اين منطقه در جنوب غربى دشت ارژن و در جنگل‌هاى ميان‌بند، (منطقه کوهستانى ميان کتل و زيستگاه گوزن زرد ايراني) قرار گرفته است.

گردشگاه «ميان کتل» با فضاى کوهستانى و پوشش انبوه جنگلى، ويژگى‌هاى بى‌همتا دارد. زمين گردشگاه‌ تپه‌اى است در کف دره با شيب ملايم که جهت شمالى آن مشرف به بخش جنگل‌هاى متراکم بلوط و زيستگاه گوزن زرد است. در بالاى اين تپه و در بخش جنوبى آن، چشم‌انداز زيباى منطقهٔ جنگلى برم ديده مى‌شود. ارتفاعات اطراف درهٔ ميان کتل که در بخش شمالى، شمال شرقى و شمال غربى مانند ديواره‌اى ديده مى‌شود، ‌ در زمستان‌هاى پربارش پوشيده از برف است که منظره‌‌اى جالب و زيبا دارد و براى علاقه‌مندان به ورزش‌هاى زمستانى جالب توجه است. گردشگاه ميان کتل در مجاورت جادهٔ‌ قديم شيراز – کازرون و در فاصلهٔ‌ ۱۸ کيلومترى دشت ارژن واقع شده است. فاصلهٔ اين گردشگاه تا جادهٔ اصلى دشت ارژن – کازرون ۱۴ کيلومتر راه خاکى است.

553px-Dama_dama8

اگرچه نقاط مرتفع و کوهستانى منطقهٔ ميان کتل زمستان‌هاى سرد و برف‌گير دارد، ولى محل گردشگاه به علت استقرار در ميان جنگل‌هاى ميان‌بند و درهٔ زيباى ميان‌کتل، آب و هوايى معتدل دارد که در همه ماه‌هاى سال داراى قابليت‌هاى گردشگاهى متفاوت است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گردشگاه ميان كتل شیراز”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *