صنایع دستی فقیرترین معاونت سازمان میراث فرهنگی است

1222.jpg

مدیر کل توسعه و ترویج امور استان‌های معاونت صنایع دستی کشور گفت: متأسفانه صنایع دستی ضعیف ترین بودجه را در معاونت سازمان میراث فرهنگی دارد به طوری که سال گذشته فقط ۱۵ میلیارد تومان به این معاونت اختصاص یافت.

به گزارش دولان به نقل از تسنیم کامران سبزه میدانی با بیان اینکه  سال آینده تعداد خانه های صنایع دستی را افزایش می دهیم اظهار داشت: امیدواریم به کمک این خانه ها بتوانیم طراحی و نوآوری را به حوزه صنایع دستی کشور وارد کنیم.

وی با بیان اینکه  این اتفاق مبارک، بودجه و اعتبار می خواهد تصریح کرد:  صنایع دستی تنها معاونت سازمان میراث فرهنگی است که اعتبار بسیار پایینی دارد و ضعیف است، متأسفانه در سال گذشته فقط توانستیم ۱۵ میلیارد تومان از اعتبارات کمک های فنی و اعتباری بگیریم که این ۱۵ میلیارد تومان را با بانک عامل قرارداد بستیم و به ۳۰ میلیارد تومان افزایش دادیم.

مدیرکل توسعه و ترویج امور استان های معاونت صنایع دستی کشور ادامه داد: با این اعتبار توانستیم به ۱۹۰ کارگاه صنایع دستی در کشور اعتبار و تسهیلات دهیم که امیدواریم امسال هم با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی که قرار است به ما بدهند با بانک های عامل صحبت و این تسهیلات کم بهره را به هنرمندان و صنعتگران اعطا کنیم تا چرخه تولید ما رونق یابد.

سبزه میدانی خاطرنشان کرد: همه اینها مستلزم این است که سرمایه گذار و بخش خصوصی به این حوزه وارد شود و بازارهای هدف ما شناسایی شوند و ما برای تولیدکننده سفارش پذیر شویم در غیر این صورت دیوار ما دیوار کجی خواهد بود.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “صنایع دستی فقیرترین معاونت سازمان میراث فرهنگی است”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *